Ana içeriğe atla

Kim Koruyor Bu Metruk Yapıyı???

Antalya ili Muratpaşa ilçesi Tevfik Işık Caddesi No:1 (1253 ada 27 parsel)adresindeki metruk bina.
Şehrin göbeği.Birçok turistik mekanın merkezi.
20 senedir bitirilemeyen bina.İki sefer yangın çıkmış,haşarat yuvası.
Muratpaşa Belediyesi’ne defalarca şikayet gitmiş hiçbirisi karşılık bulmamıştır.
Bu binayı kim koruyor?
Muratpaşa Belediyesi mi,Antalya Valiliği mi,Büyükşehir Belediyesi mi kim koruyor?
Vatandaşların  bu bina hakkında onlarca şikayeti var.
Herhangi bir cezai yaptırım uygulanmıyor,yıkılmıyor.
Şehrin tam merkezinde hem de bir turizm kentine yakışıyor mu?
Hıfzısıhha,Muratpaşa Belediyesi neden bir girişim yapmıyor merak ediyor ve açıklanmasını istiyorum.

Muratpaşa Belediyesi resmi dilekçeye cevap yazdı,şöyleki:
2 cevap yazmış Sevgili Belediye,birincisinde ;
25/06/2019 14:46 tarih ve saat ile Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından yazılan yazıda,1253 ada 27 parsele ait Gençlik Mah.Tevfik Işık Cad. 1-2-3-4-5-6 nolu bağımsız bölümler arsa vergisi olarak yatırılmaktadır diyor.
Karşısındaki yine Gençlik Mah.Tevfik Işık Cad. No:2 adresindeki aynı şahsın hissedarlığı bulunan yer için 60 bin TL bina vergisi tahsil ediyor geriye dönük borçları dahil,Suphi Mehmet GÖKSOY dan arsa vergisi alınıyor.Resimde görülen bu bina arsa mı acaba çok merak ediyorum.Belediye bunun açıklamasını şu şekilde yapıyor belki;
"Sanane kardeşim bu binayı ben koruyorum,kolluyorum,bu 7 katlı ucube görünümlü bina arsa niteliğinde,20 senede 20 kez tadilat ruhsatı veririm kanun benim elimde".Saygı duymaktan başka çaremiz yok,teşekkürler o zaman ne diyelim.

Tek dileğimiz bu örneğin Antalya ilinde çoğalması ve bu örneğin emsal teşkil etmesi.Belki o zaman anlaşılırız ve o zaman il görevlileri gerekeni yapmak için harekete geçer.Özellikle Antalya Valisi Sn.Münir KARALOĞLU'nun her hafta 2 veya 3 defa gittiği 7 Mehmet restaurant manzarasını görmüyoruz biz o caddede,tam 20 senedir bu inşaat ile uyanıyor inşaat ile uyuyoruz.

2 cevap:".........Yapı Ruhsatına ilişkin genel hükümler başlıklı 54.maddesinin 6.bendine istinaden binanın ruhsat müddeti devam etmektedir."

İşte yerel medyada çıkan haberi:

Yorumlar

Popüler Olanlar

Dünyanın En Güzel Kokusu

Türk Sinema filmleri birazda Türk insanın karakterini yansıtıyor.Yaşayışını konu ediniyor. Belki de zorunda hissediyor kendisini. Eskiye göre çok daha gelişen,büyüyen ve daha kaliteli olan bir film prodüksiyon sektörümüz mevcut. Oyuncular da bu gelişen ve büyüyen sektörün içinde kendilerini daha fazla geliştirmek ihtiyacı hissediyorlar. Yeniliklere pek açık değiliz toplum olarak.İstiyoruz ki alıştığımız bildiğimiz simaları hep karşımızda görelim.Yeni isim ve yüzlere birden fazla şans vermeye alışık değiliz.Ama alışmalıyız.
Dünyanın En Güzel Kokusu başladığı gibi gitmiyor bir kere.İlk başlarda "bu gece barda gönlüm hovarda" tadında bir hayat anlayışı olan erkeğin maceraları sıksa da Derya'nın hikayeyi ve Hakan'ı sürüklemesi tatminkar. Duygusal,klasik denebilecek bir konu işlenmiş belki ama film dinamik. Hani derim ya Türk Sinema Filmlerinin genel problemi sonuç bölümünün başarılı bağlanamaması diye.Bu filmde sonuç bölümünde belirgin bir sıkıntı olmasa da giriş ve gel…

Kargo Şirketleri Acilen Denetlenmeli

Türkiye'mizde çok önemli sorunlarımız var.
İş,eğitim,sağlık.Gün içerisinde o kadar stresliyiz,düşünceliyiz ki.Birçok insan artık psikolojik destek almayı uygun buluyor,doğru da yapıyor.
Bu önemli konuların arasında gönderilerimizi taşıyan kargo firmaları da yer alıyor.
Özel kargo şirketleri tıpkı özel televizyonların yayın hayatına başlaması gibi girdi hayatımıza.Hatırlıyorum çok net mesela Cine5 vardı o zaman,belki halen var,futbol müsabakaları oradan yayınlanıyordu,çok pahalıydı.Ama güzel spor yayını yapıyordu.Detaylı.Kargo şirketlerinin de ilk zamanlar fiyatı pahalıydı.Zamanında gönderileri ulaştırıyorlardı.Gönderilerin kırılıp dökülmemesine dikkat ediliyordu.Ciddi,iş disiplini olan çalışanları vardı.
Oysa şimdi öylemi?
Kargo firmaları artan maliyetlere istinaden düşük ücretle çalıştırmaya başladı çalışanlarını.Yoğun mesai,düşük ücret.Hal böyle olunca kalite oldukça düştü.Vasıflı işgücü kargo firmalarını tercih etmemeye başladı.Gönderilerin sağ salim elimize ulaşacağını kestire…

Geldi Runatolia 2018 / Koşuseverlerle Buluşma

Sonunda Antalya 2018 Maratonu'da geldi.Yani Runatolia 2018.
Tüm İyilik Peşinde Koşanlarla kucaklaşma vakti.
Kampanyalarımızı açtık.Bağışlarımızı toplamaya başladık.
Bendeniz 21KM Koruncukların Bayrağı ile Koruncuk Vakfı adına koşacağım.

GEL BİRLİKTE KOŞALIM,Kişilik Hakları Tehlikede olan birçok çocuğa umut olalım,VAR MISIN?

Kampanya ve bağış linklerim aşağıda.Haydi durma,gönlünden ne koparsa....

Kampanya Linkim

Bağış Linkim