Ana içeriğe atla

Madalyam Seneye Kaldı,Ömrüm Vefa Ederse

Her üç(3) ayda bir tarihini aksatmadan kan vermeye gidiyorum.25 kez kan merkezinde 1 sefer de hastahanede verdim.
İlk madalyamı ve sertifikamı almıştım.İkincisinde de sorun çıkmaz diye umut etmiştim.Beklentiye girmemeliymişim.Özellikle Türkiye'de yaşıyor iseniz.

Kan verdiğim Kan Merkezine ikinci madalya ve sertifikayı ne zaman alabileceğimi sordum.2020 Haziran cevabı aldım. :(
Nasıl yani demeden hemen bilgilendirdiler beni.Haziran 2020 de madalyayı hakedenlerle tören düzenleyip öyle vereceklermiş.
Üstelemedim,teşekkür edip ayrıldım.

Kızılay Genel Merkezine bir mail attım.Dedim ki daha önce merkeziniz yardımcı olmuştu , ben niye Haziran 2020 yi beklemek zorundayım , madalyalarda gerçek maden olmadığına göre(altın,bronz,gümüş) biz de bununla motive olduğumuz için,madalyamın ve sertifikamın bana Haziran 2020 den önce verilmesini talep ediyorum.
Cevap vermediler.

Üşenmedim bir süre sonra yaklaşık 2 ay kadar sonra bir mail daha attım.Daha önceki mailime cevap vermediklerini,Haziran 2020 yi beklemek istemediğimi,ki zaten Haziran 2020 de bulunamayacağımı ilettim ve sertifika+madalya talebimi yineledim.

Bir beyefendi beni aradı,benzer cümlelerle madalya ve sertifikamın verilemeyeceğini ifade etti.2020 nin ilk günlerinden itibaren alabiliyor muşum ama 2019 da veremezmiş ona göre planlama yapılıyormuş.

Bu kadar basit bir olay bu kadar zorlaştırılır ve karmaşık hale getirilir.Ancak Türkiye'ye mahsus bir olay.Nasıl bir planlama yapılıyor acaba merak ediyorum.
Daha sene bitmedi verilecek madalyalar hesaplanmış.Ee benim diyelim 1 kaldı 2019 içerisinde madalya almama belki bu görevi ekimde ifa edip tamamlayacağım,belki de aralıkta.O zaman bana diyecekler mi Hazirandan önce tamamlayamadınız bir sonraki seneye kaldı.
Galiba diyecekler.
Hangi akla mantığa sığıyor lütfen izah edin.Yada zahmet etmeyin izahı yok çünkü.Akla mantığa sığmıyor.
Siz bu madalya ve sertifikayı imza karşılığı kimlik ibrazı ile vermiyor musunuz ? Veriyorsunuz.
Dersiniz ki vatandaşa ,ikinci madalya almaya hak kazandınız.15 gün içinde sertifika ve madalyanızı merkezimizden alabilirsiniz.Bu kadar basit ve net.Onun yerine ne yapıyorsunuz?
2020yi bekleyin.Ya ömrüm vefa etmezse hayatımı kaybedersem çoluğuma çocuğuma anlatırsınız artık aslında babam dedem vs. ikinci madalyayı almıştı ama Haziran 2020 gelmeden vefat ettiği için bıraktıklarının yanında yer almadı.

Sayın KIZILAY;
Bir iş akılcı ve profesyonel yapılmalı.Biz donörler show için gitmiyoruz merkezlerinize.İnsanlığa belki bir yararımız dokunur diye gidiyoruz.Ben kendi açımdan da severek kan veriyorum.Zamanlarını elzem işim olmazsa aksatmıyorum.Hal böyle iken,bu soruna böyle çözü bulamazsınız.Yukarıda anlattığım gibi madalyayı hak eden bir donörünüz var ise sistem alarm verir,iletişim kurarsınız.15 gün içerisinde sertifika ve madalyasını takdim eder ,daha çok motive edersiniz.O insan çevresindeki kişileri kanalize etmeye ve teşvik etmeye çalışır.
İdareciliği resmi yazışmalardan ibaret sanıyorsunuz.Değil.
Onun için bu ülkede yok ama LİYAKAT çok önemli.

Canınız sağolsun,Kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Popüler Olanlar

Dünyanın En Güzel Kokusu

Türk Sinema filmleri birazda Türk insanın karakterini yansıtıyor.Yaşayışını konu ediniyor. Belki de zorunda hissediyor kendisini. Eskiye göre çok daha gelişen,büyüyen ve daha kaliteli olan bir film prodüksiyon sektörümüz mevcut. Oyuncular da bu gelişen ve büyüyen sektörün içinde kendilerini daha fazla geliştirmek ihtiyacı hissediyorlar. Yeniliklere pek açık değiliz toplum olarak.İstiyoruz ki alıştığımız bildiğimiz simaları hep karşımızda görelim.Yeni isim ve yüzlere birden fazla şans vermeye alışık değiliz.Ama alışmalıyız.
Dünyanın En Güzel Kokusu başladığı gibi gitmiyor bir kere.İlk başlarda "bu gece barda gönlüm hovarda" tadında bir hayat anlayışı olan erkeğin maceraları sıksa da Derya'nın hikayeyi ve Hakan'ı sürüklemesi tatminkar. Duygusal,klasik denebilecek bir konu işlenmiş belki ama film dinamik. Hani derim ya Türk Sinema Filmlerinin genel problemi sonuç bölümünün başarılı bağlanamaması diye.Bu filmde sonuç bölümünde belirgin bir sıkıntı olmasa da giriş ve gel…

Kemal...Hadi gel bi kahve içelim

Rahmetli Kemal Sunal ve Gülderen Sunal ın oğlu Sn.Ali Sunal'ın fotoğrafını paylaştığı gibi 11.baskı yapacak kalitede bir kitap değil bana göre.Bir değerli yorumcunun izah ettiği gibi sete hiç gitmediğini söyleyen Kemal Sunal ın eşi.

Kemal Sunal ın hayatı Malatyadan itibaren daha fazla irdelenseymiş keşke.Kitabı okurken sıkılmıyorsunuz belki de rahmetliyi çok sevmemizden kaynaklanıyor.Gülderen Sunal kitabı yazarken bir konuyu bitirmeden başka bir konuya başlamış.Mesela tam Göksel Kortay ile ilgili anılara odaklanıyorsunuz,birden Kemal Sunal ın kızdığı bir şeyi komedi tadında anlatmasına geçiliyor.Konu bütünlüğü yok.

Kitabın sonunda arkadaşları,Kemal Sunal ın ölümünden sonra Gülderen hanıma destek olanlar da röportaj tadında birkaç cümle veya daha fazlası ile kitaba katkıda bulunabilirlerdi.Kitapta ünlülerin hayatında da inişlerin çıkışların olabileceği yer yer maddi sıkıntıların baş gösterebileceğini de açıkça görüyoruz.

Gülderen hanım yazı yaşamına devam edecekse birkaç teknik det…